ABD’li Kongre Üyesi: Facebook Libra Yerine, Bitcoin’i Eklemeli!

ABD’li Kongre Üyesi Warren Davidson, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sosyal medya devi Facebook’un Libra gibi bir kripto para birimini piyasaya sürmek yerine, Bitcoin‘i kendi cüzdanı Calibra’ya eklemesi gerektiğini ve bunun çok daha iyi bir fikir olduğunu vurguladı.

Noded Bitcoin isimli podcast yayınına konuk olan Davidson, Facebook’un Libra stablecoin’ini tanıtmasının iyi yönlerinden birisinin, sosyal medyada zaten var olan sorunların hepsinin ortaya çıkmasını sağlaması olduğunu belirtti. Geçtiğimiz Temmuz ayında Libra için yapılan kongre duruşmalarının Facebook üzerinde ağır bir baskı yarattığını ifade eden kongre üyesi, buna rağmen birçok sorunun Libra hakkında bile olmadığını ifade etti.

Libra, Facebook’un Kötü Yönlerini Ortaya Çıkardı

Sosyal medya devinin kendi kripto para birimini piyasaya sürmek için ciddi bir şekilde çabaladığını belirten Davidson, bu durumun aslında Facebook’un sahip olduğu sorunlara odaklanılmasını arttırdığını da itiraf etti:

”Facebook zaten filtreli içeriğe sahip ve bazı insanlar bunu sevmezken, bazıları bunun mükemmel olduğunu, Facebook’un güvenli bir alan yarattığını vurgulamakta. Peki biz filtrelenmiş ve sansürlenmiş bir konuşma mı yoksa özgür ifade mi istiyoruz? Filtrelenmiş işlemler mi yoksa özgürlük mü istiyoruz? ”

Libra bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde PayPal da dahil birçok önemli üyesini kaybetti ve bu kayıplar projenin sona doğru yaklaştığının düşünülmesine yol açtı. Facebook ise 1.500’den fazla firmanın dahil olmak için başvuru yaptığını belirterek bu düşünceleri dağıttı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

150 Yıllık Kilise Bitcoin İle Satılıyor!

Sonrakini Oku

Milyarder Yatırımcı: Binance Coinin Değeri Sıfıra İnecek!

Bir Cevap Yazın