ABD’li İş İnsanı, FED Toplantısına İşaret Etti: Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Edecek mi?

ABD’li hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, yaklaşan FED toplantısına ve olası faiz artışlarına dikkat çekerek piyasalarda oluşabilecek belirsizlik konusunda uyardı. Ayrıca Jones, kısa vadeli beklentisine karşın kripto para birimlerinin uzun vadede parlak bir geleceğe sahip olduğunu düşündüğünün de altını çizdi ve bir miktar kripto para yatırımı yaptığını dile getirdi.

ABD’li İş İnsanı, FED Toplantısına İşaret Etti

ABD’li hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, CNBC ile yaptığı yakın tarihli röportajında yaklaşan FED toplantısına işaret ederek piyasalarda oluşabilecek belirsizlik konusunda yatırımcıları uyardı. Jones, ABD ekonomisinin kritik bir süreç içerisinde olduğunu ve muhtemelen FED’in faiz artışlarına devam edeceğini ifade etti. FED’in para politikalarına ve ABD’deki mevcut ekonomik koşullara dikkat çeken Jones, özellikle hisse senetlerinde önemli bir düşüş yaşanabileceğine yönelik düşüncelerini dile getirdi.

3-4 Mayıs tarihleri arasında yapılan toplantının ardından FED faiz kararının, bugün Türkiye saati ile 21.00’da açıklanması bekleniyor.

ABD’li Hedge Fonu Yöneticisinden Web3 Vurgusu

Kısa vadeli beklentisine karşın kripto para birimlerinin parlak bir geleceğe sahip olduğuna yönelik düşüncelerini dile getiren Jones, web 3.0 gibi yeni teknolojilerin potansiyeline dikkat çekti. ABD’li hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, yeni jenerasyonun en parlak beyinlerinin artık kripto para ekosistemine dahil olmaya başladığını ve bunun uzun vadede önemli bir etkisi olabileceğini belirtti. Ayrıca Jones, halihazırda bir miktar kripto para yatırımı yaptığını da ifadelerine ekledi.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde değer kayıplarına hız kazandırdı ve 37.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’deki bu değer kaybı, kripto para piyasasına da düşüş yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 2.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,81 trilyon dolara geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Ülkede, Kripto Para Vergilendirmesine Yönelik Önemli Bir Gelişme Yaşandı!

Sonrakini Oku

Goldman Sachs’tan Bitcoin Destekli Kredi Alan Gizemli Firma Ortaya Çıktı! Dev Borsa İşin İçinde

Bir Cevap Yazın