ABD’li Binance Kullanıcıları İçin ”Son” Saatler!

Dünyanın en popüler ve günlük ticari hacme göre en aktif kripto para borsalarından birisi olan Binance geçtiğimiz Haziran ayında yaptığı bir duyuru ile ABD içerisindeki yatırımcıların platformu kullanmasını durduracağını ve coğrafi blok ile bu kullanıcıların erişimini engelleyeceğini açıklamıştı. Binance’nin böyle bir adım atmasının arkasındaki en büyük neden ise ABD’li regülatörlerin ”karşılanamayan” istekleri şeklinde belirtildi.

ABD’li kullanıcıların Binance kripto para borsasını kullanabilecekleri zaman dilimi o tarihten bu yana iyice azaldı ve 12 Eylül tarihinde borsa resmen kullanıcılara işlemleri kapatacak.

Binance 12 Eylül Tarihinde ABD’li Kullanıcılara Kapanıyor!

Binance’nin dünyanın en aktif ve büyük kripto para piyasalarından birisine ev sahipliği yapan ABD içerisindeki kullanıcılara kapılarını kapatacağı haberi, geçici bile olsa sektörde inanılmaz bir etki yarattı ve birçok uzman bunun altcoin’lerin düşüşünün olası sebeplerinden birisi olduğunu vurgulamakta. Özellikle altcoin işlem çiftleri ile ünlü olan Binance, ABD içerisinde henüz kullanıma açılmayan yeni platformunda listelemeyi düşündüğü kripto paraların azlığı nedeniyle tepki çekmişti.

Binance 12 Eylül tarihi itibariyle ABD’li kullanıcılara hizmet vermeyi kesecek olsa bile, hesaplar olası para çekme işlemleri için bu tarihten sonra da açık tutulacak.

Ünlü kripto para borsasının ABD merkezli kolunun piyasaya çıkmasından sonra altcoin piyasasını bir nebze de olsa canlandırabileceği vurgulanmakta.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tether Beklenen Stablecoin’ini Piyasaya Sürdü!

Sonrakini Oku

Türev Ürünler Bitcoin İçin İyi Mi, Kötü Mü?

Bir Cevap Yazın