ABD’de Bir Müze Daha Bitcoin Kervanına Katıldı

Cleveland, Ohio’da yer alan Great Lakes Bilim Merkezi 13 Kasım’dan itibaren ödemelerde Bitcoin kabul edeceğini duyurdu.

Bilim Merkezi’nin CEO’su Kristen Ellenbogen kurumun yerel Blockchain ekosistemine katkıda bulunmak adına kripto para kabul etmeye başlayacağını ifade etti.

Konferansa heyecanlı bir hava hakimdi. Bitcoin kabul etmek Blockchain’e sadece küçük bir katkı olsa da ekosistemin gelişmesi için iyi bir ilerleme olacaktır.

İsviçreli lüks saat yapımcısı Hublot’un Bitcoin temalı saatleri satışa çıkarmasının ardından Bilim Merkezi’nin Bitcoin kabul etmesi Bitcoin’in yaygınlaşması açısından oldukça iyi bir haber. Hublot sınırlı sayıda ürettiği saatleri 25 bin dolardan satışa çıkardı ve BTC ile sattığı saatlerden 5,25 milyon dolar gelir elde etti.

Great Lakes’ten önce Texas’ta bulunan Coastal Bend müzesi ve Florida’daki St. Petersburg müzesi Bitcoin kabul etmeye başlamıştı. Great Lake Bilim Merkezi ABD’de Bitcoin kabul eden 3. müze oldu. Coastal Bend yetkililerinden biri 2013’de şu açıklamayı yapmıştı:

İtiraf etmeliyim ki herhangi birinin müzeyi ziyaret edip BTC ile ödeme yapacağından şüpheliyim. Ancak bu ödeme seçeneğini eklemek bize herhangi bir şeye mal olmuyor, bu yüzden denemekte fayda var. İlk Bitcoin kabul eden müze olmak oldukça güzel bir şey, ayrıca müşterilerimize istedikleri kadar ödeme seçeneği sunuyoruz.

2013’den bu yana Bitcoin değerine değer kattı ve 110 milyar dolar piyasa değeriyle iyi bir değer saklama aracı haline geldi. Önümüzdeki aylarda ICE, Nasdaq girişimleriyle beraber daha fazla değer kazanacağı bekleniyor. Küresel piyasada Bitcoin’e uyum sağlanması giderek trend haline gelmeye başladı. Bitcoin’in uluslar arası kullanıcı sayısı artıyor ve her geçen gün herhangi bir maliyet olmadığı için Bitcoin kabul eden satıcılar yaygınlaşıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple’dan Bir Partnerlik Daha Geliyor

Sonrakini Oku

“Blockchain Daha Fazla Zenginlik Getirecek”

Bir Cevap Yazın