ABD Ve Çin Ticaret Savaşının Galibi Bitcoin Olabilir

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı son bulacakmış gibi görünmüyor. Bu durum Bitcoin işine yarayabilir. Halen olgunlaşan Bitcoin küresel bir koruma kalkanı halini alabilir.

Ticaret Savaşı

Kripto para varlıkları yönetim firması Ikigai’nin CIO’su Travis Kling kripto paraların son zamanlardaki yükselişine şaşırdığını ifade etti. Ticaret savaşı stresinin kriptoların değer kazanmasına sebep olabileceğine dikkat çekti:

Kripto parlar hükümetlerin ve merkez bankalarının sorumsuzluklarına karşı kalkan olabilir. Dünya nicel genişlemenin yarattığı fiyat değişikliklerinden korunmanın değerini anlamaya başladı…

Kling küresel para çıkışlarının Bitcoin’e doğru olmasının önemine değindi ve şu anda Çin’in resmi parasının kripto paralara değer katabileceğini not etti. CNBC’te açıklamalarda bulunan Andy Brenner ise Çin durumu hakkında şu yorumu yaptı:

Çin’de olsaydınız ve yatırımınızı çeşitlendirmek isteseydiniz Bitcoin size çok güçlü bir alternatif sunabilirdi. Doğrudan para  akışı görünmese de Bitcoin’in yükselişiyle Yuan ve Amerikan Doları’nın grafikleri örtüşüyordu.

Geleneksel finans sahasındaki oyuncuların kripto paraları alternatif olarak tanımlaması kripto paraların yaygınlaşması adına oldukça olumlu bir gelişme sayılabilir. Kripto para fiyatlarının dalgalı olması birçok geleneksel yatırımcının piyasadan uzak durmasına sebep oluyor.

Bugünün faiz oranları düşük ortamı Bitcoin’e değer katabilecek bir diğer etken olabilir. Genesis Global Trading’in CEO’su Michael Moro bu durumun yüksek teknoloji kullanan teknoloji şirketlerine yatırım yapmakla benzer oluğunu ifade etti. Yatırımcılar açısından BTC’nin biraz daha riskli görünebileceğini belirten Moro zaman içerisindeki kazancın riski unutturacağını savundu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coinbase’den Türkiye’nin de Aralarında Olduğu 85 Ülkeye Açılım Hamlesi!

Sonrakini Oku

Çarpıcı İddia: Bir Sonraki Bitcoin Koşusu Bambaşka Olacak

Bir Cevap Yazın