ABD, Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Vurgununu Ortaya Çıkardı

ABD özellikle kripto para sektöründeki ICO projelerine göz açtırmaması ile tanınıyor. ABD’nin finansal regülatörü SEC tarafından daha önceki yıllarda birçok ICO projesine sert cezalar kesilmiş ve birden fazla kripto para dolandırıcılık şeması çökertilmişti.

ABD yargısı tarafından yeni yapılan bir açıklamada Banana.Fund isimli bir Bitcoin ponzi yapısının çökertildiği ortaya çıktı. Söz konusu dolandırıcıların yaklaşık olarak 7,1 milyon dolarlık kripto para vurgunu yaptığı ve 2017 yılında Bitcoin’in rekor kırdığı andan itibaren aktif oldukları biliniyor.

Kitlesel fonlama projesi olarak piyasaya sürülen Banana.Fund’ın yatırımcıların parasını kullanarak onları dolandırdığı ve toplanan parayı az gibi göstererek her defasında yatırımcılardan daha fazla para kopardığı vurgulanıyor.

Blockchain’i Kullanarak Bitcoin Vurgunu Yaptılar

Banana.Fund kurbanlarından olan John O’Neill konu hakkında yaptığı açıklamada blockchain kullanılarak daha güzel kitlesel fonlama yapılabileceğinin vurgulandığını ve iş fikirleri gibi konularda hiçbir ek ücret olmadan para toplanıp ortak yatırım yapılabileceği vaadi ile kendilerinin kandırıldığını ifade etti.

Yapılan araştırmada Bitcoin dolandırıcılık yapısının 482 Bitcoin ve 1.721.868 Tether’i sakladığı ve kurucuların hesaplarına gönderdiği ortaya çıktı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yatırımı Yüzünden Her Şeyini Kaybeden Ünlü Yıldız Konuştu

Sonrakini Oku

Bitcoin İçin “En Önemli Seviye” Açıklandı

Bir Cevap Yazın