ABD Merkezli Bu Üniversite, Dev Borsa İle Ortaklık Kurdu! Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor

Massachusetts, Waltham’da bulunan özel üniversite Bentley Üniversitesi, kısa bir süre önce önemli bir duyuru yayınladı. Bentley Üniversitesi, yayınladığı bu duyuru ile birlikte artık eğitim ödemeleri için dijital para birimlerini kabul ettiğini açıkladı.

Bentley Üniversitesi başkanı, okulun “iş liderlerini yetiştirmede ön saflarda” olduğunu açıkladı ve ayrıca fakültenin, öğrencilerinin bugün öğrendiği aynı teknolojiyi “kucaklamaktan” gurur duyduğunu belirtti.

Bentley Üniversitesi, 3 Dijital Para Birimi Kabul Etmek İçin Coinbase İle Ortaklık Yapıyor

Bentley’in haber odasından gelen bir duyuruya göre, muhasebe ve finans okulu, öğrencilere ve ailelerine öğrenim ücretini kripto ile ödeme olanağı sağlamak için Coinbase ile ortaklık kurdu.

Bentley, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD token (USDC) dahil olmak üzere üç kripto varlığını kabul edecek. Bentley başkanı E. LaBrent Chrite, 105 yıl önce kurulan okulun geleneksel finansal ortamı tamamen değiştirebilecek bir teknolojiyi benimsediğini açıkladı.

Üniversite başkanı yaptığı açıklamada, önemli açıklamalarda bulunurken şu ifadelere yer verdi;

Bentley Üniversitesi, değişen dünya ekonomisinde başarılı olmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip iş liderlerini hazırlamada ön saflarda yer alıyor. Öğrencilerimizin öğrenmekte olduğu ve girmek üzere oldukları küresel iş ortamını yakında değiştirecek olan bu teknolojiyi benimsemekten gurur duyuyoruz.

Üniversiteler Kripto Ekosistemine Dahil Oluyor

Dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler, Carlisle, İngiltere’deki Cumbria Üniversitesi, Paris, Fransa’daki Financial Business School ve İspanya’daki Innovation and Entrepreneurship Business School dahil olmak üzere kripto para birimlerini kabul ediyor. Ayrıca, İsviçre’deki Lucerne University of Applied Sciences, kriptoyu kabul ediyor.

Massachusetts’teki Bentley Üniversitesi’ne ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri Wilkes-Barre, Pennsylvania’daki King’s College de Bitcoin kabul ediyor ve Pennsylvania Üniversitesi kripto para birimlerini kabul ediyor.

Ayrıca, California Üniversitesi, Berkeley (UC Berkeley) kripto varlık ödemelerini kabul etmektedir. Bentley duyurusu, Bentley Blockchain Association’ı başlatan Alex Kim adlı bir öğrenciyi daha da vurguladı.

Kim basın açıklamasında, şu ifadelere yer verdi;

Öğrencilerin blok zinciri, merkezi olmayan finans ve kripto para yatırımları hakkında daha fazla bilgi edinmek konusunda gerçek bir ilgisi var” dedi. Bentley öğrencisi, “Bu teknolojiler çalışacakları endüstrileri etkiliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Socios.com, 26 Futbol Kulübünün Ortağı Oldu! Taraftar Token’lar Gelecek Mi?

Sonrakini Oku

ABD’li Senatör, Kripto Yasa Tasarısının Detaylarını Paylaştı: NFT’ler Henüz Tasarıya Dahil Edilmedi

Bir Cevap Yazın