ABD Hazine Bakanı Açıkladı: Yükseliş Mi Geliyor?

Yaşanan Coronavirüs salgını önce Çin ve Asya piyasalarını etkisi altına alsa da, şu an en sert darbeyi ABD piyasaları yemiş gibi gözüküyor. ABD piyasaları geçtiğimiz Pazartesi gününden beri adeta altüst oldu ve hala tam olarak toparlanma sinyalleri göstermeye başlamış sayılmaz.

Pazartesi günü ABD borsalarında görülen devre kesiciler, kısa süre önce yine ortaya çıktı ve aynı gün içerisinde iki kere 15 dakikalık işlem arası verildi. Sadece bu bile ABD ekonomisi ile borsalarının Büyük Buhran dönemindekine benzer bir kriz ile karşı karşıya kaldığını gösteriyor.

ABD Ekonomisi Yükselişe Geçerse, Kripto Paralar da Artabilir Mi?

Kripto para sektörünün de kalbi olarak görülen ABD piyasasının bu durumu, sert satışlara yol açtı. Uzmanlar özellikle ABD merkezli kurumsal yatırımcılar ve fonların riskli yatırım olarak görülen kripto paraları sattıklarını belirtiyorlar.

Bütün bunların ışığında ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den oldukça önemli bir açıklama geldi. Mnuchin, bugün yaptığı konuşmasında piyasa satışlarının ve düşüşünün kısa süreli olacağını vurguladı. Ünlü isme göre yaşanan bu düşüş aslında bir “yatırım fırsatı” olarak görülmeli ve alım bile yapılmalı.

1987 yılında yaşanan borsa çöküşünü hatırlatan Mnuchin, insanların finansal krizden sonra hisse aldığını ve uzun vadeli yatırımcıların kazanç bile elde ettiğini belirtti. Mnuchin spesifik olarak kripto para piyasası hakkında konuşmasa da, ABD ekonomisinin düzelmesi riskin azalmasına ve yine dolaylı olarak kripto para alımlarına yol açabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

‘Bitcoin Coronavirüs’ Aramaları Rekor Kırdı!

Sonrakini Oku

Bitcoin’de 3.000 Doları Bilen Analist Yeni Tahminini Açıkladı!

Bir Cevap Yazın