ABD Başkan Adayı, Kripto Paralara Yönelik Planlarını Açıkladı!

2020 yılında düzenlenecek olan ABD Başkanlık Seçiminin güçlü adaylarından birisi olarak görülen Andrew Yang, özellikle kripto para birimlerine ve yeni teknolojilere olan yakınlığı ve sempatisi ile de tanınmakta.

Kripto Para Regülasyonları Uygulanacak

Demokratik aday Yang, 14 Kasım tarihinde yayınladığı blog gönderisinde kripto para sektöründe uygun regülasyon olmamasından kaynaklı olarak çok fazla dolandırıcılık görüldüğünü vurguladı ve buna çözüm getirebileceğini iddia etti:

”Regülasyon konusunda bizden önde olan diğer ülkeler bu yeni piyasaya önderlik ediyor ve biz onları yakaladığımızda uymamız gereken kurallar koyuyor. Bunu çözmemiz ve erken davranmamız gerekmekte.”

Güney Kore veya Japonya gibi önde gelen ülkeler kripto paralar konusunda ciddi regülasyonları uygulamaya başlasalar da, ABD içerisinde birkaç eyalet dışında benzer hamlenin atıldığını söylemek oldukça güç. Kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların oldukça önemli bir ekonomik gelişmeyi temsil ettiğine değinen Yang, hükümetin cevap vermede geri kaldığını ve fırsatların kaçabileceğini iddia etti:

”Bu varlıkları düzenlemeye yönelik ulusal bir çerçeve oluşturulmasında geri kaldılar.”

Blockchain ve kripto paralar gibi yeni teknolojileri belirli bir kalıba sokup regüle edebilmek için önce bunların anlaşılması gerektiğini açıklayan Yang, ABD hükümetinin bunu anlamada yetersiz kaldığını ve Kongre üyelerinin teknolojiyle ilgilenmediğini ifade etti. Libra hakkında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile yapılan duruşmayı örnek gösteren Yang, oradaki bazı durumların oldukça utanç verici olduğunu da itiraf etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Morgan Creek CEO’su: Amazon Hissenizi Satıp Bitcoin Alın!

Sonrakini Oku

Okan Bayülgen ile Muhabbet Kralında Kripto Paralar ve Finansal Sistem Konuşuldu

Bir Cevap Yazın