816 Milyon Adet XRP Transferi, Ripple Ekosisteminde Şüphe Yarattı

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davasında geçtiğimiz günlerde büyük bir değişim yaşadı.

Menkul Kıymet Davası Sürerken XRP Hareketliliği

Ripple davasına bakan yargıç tarafından yapılan açıklamada XRP’nin menkul kıymet olmama ihtimali ciddi anlamda arttı. Buna ek olarak kripto para borsalarının XRP satışlarından sorumlu tutulmayacağının belirtilmesi de XRP yatırımcılarının söz konusu kripto para biriminin yeniden listeleneceğine olan inancını ciddi anlamda arttı.

XRP fiyatı da bu gelişmelerin ışığında 0,60 dolara kadar yükseldi ve bu ayın rekorunu kırdı. XRP fiyatının bu yükselişi ise Jed McCaleb gibi isimlerin satış baskısını arttırmasını sağladı. Jed McCaleb’in 200 milyon adet üzerinde XRP satışı yapmasından sonra ise şimdi Ripple tarafından oldukça dikkat çeken bir transfer geldi.

750 Milyon XRP Aktarıldı

Ripple, 750 milyon adet XRP’yi başka bir cüzdana transfer etti. Blockchain verilerine bakıldığında ise yapılan transferin toplam miktarı 407 milyon doların üzerinde. Transferlerde dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in ABD iştiraki Binance US de yer alıyor. Binance US’in, Ripple’ın önde gelen ODL Partneri Bitso ve birkaç diğer borsaya 70 milyon XRP transfer ettiği görüldü. XRP fiyatı ise transferin yapıldığı anda 0,55 dolara tekabül etmekte.

Ripple tarafından bu transferle ilgili net bir açıklama yapılmadı. Buna rağmen SEC kısa süre önce yaptığı ve mahkemeye verdiği iddianamede Ripple yöneticilerinin hala XRP satışı yapmaya devam ettiğini vurgulamıştı.

Şimdi bu açıklamaların sonrasında Ripple’ın yine inanılmaz miktarlarda XRP transferleri yapması, şüpheleri arttırıp mahkemenin bakış açısını değiştirecektir. XRP fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,55 dolardan işlem görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Chiliz (CHZ) Ekibinden Kilitli Tokenlarla İlgili Açıklama Geldi!

Sonrakini Oku

Uzman Yatırımcı Açıkladı: Bitcoin’de Yükseliş Trendi Bitti Mi?

Bir Cevap Yazın