Çin’in kripto para madenciliğini yasaklayacağına ilişkin yayınlan haberleri duymuş olmalısınız. Peki bu haberler, bütün madencilik işlerini bırakmamız gerektiği anlamına mı geliyor? Madencilik yalnızca gençler ya da belirli kişiler için mi? Rahatlayın. Uluslararası bir ICO projesi olan TerraMiner, madenciliği herkes için bir gelir kaynağı haline getiriyor.

Madenciliğin son günlerde oldukça yaygın bir eylem haline geldiğini söyleyebiliriz. Yeni kripto coin’ler yaratmanın tek yolu bu ve bu süreci neredeyse bütün kripto meraklıları tarafından oldukça iyi biliniyor. Bu durum kulağa hoş gelebilir, ancak madencilik donanımları hiç de ucuz değil. Madencilik ekipmanlarına sahip olmak, neredeyse küçük bir servete mal oluyor ve durum şu ki her kripto para meraklısı, bir madencilik çiftliği kurmak için yeterli kaynaklara sahip değil.

TerraMiner Projesi bu durumu tersine döndürebilir! İlk ICO’sunu başarılı bir şekilde tamamlayan ve çiftliği kuran şirket, 30 milyon dolar değerindeki ikinci mobil çiftliği inşa etmek için daha fazla fon toplamayı hedefliyor. Öte yandan bir kişinin böylesi bir projeyi tek başına başlatabilmesi için milyarder olması gerekiyor. Neyse ki TerraMiner sayesinde herhangi biri yalnızca yedi dolar karşılığında bir madenci olabilir!

Yatırımcılar; her biri şirketin madencilik çiftliğinden sağlanan 1 Mh/s hash gücüne dayanan TRM2 tokenleri, ICO etkinliği boyunca satın alabilirler. Her bir token sahibi, yaptığı yatırım oranında hash gücünün sahibi oluyor ve buna göre kâr elde etmeye başlıyor ya da tokenlerini borsada satabiliyor. Ayrıca elde edilen bütün madencilik gelirleri, kurucular ve token sahipleri arasında eşit olarak paylaştırılıyor.

Şirket, birinci ICO esnasında 747 bin dolardan daha fazla fon topladı ve madencilik donanımının ilk grubu çoktan faaliyetlerine başladı. Çiftlik ile ilgili istatistiklere canlı olarak Nicehash üzerinden ulaşabilir ve şirketin Telegram sohbetine katılarak sorularınızı sorabilirsiniz.

#TRM ekibi her geçen gün projeye yeni bir şeyler getiriyor. Örneğin giderek artan madencilik zorluğunun (bütün çiftliklerin temel sorunu) etkilerini en aza indirmek isteyen ekip, elde edilen kârı yalnızca birinci düzeyde tutmayacak aynı zamanda bu kârı sürekli olarak artıracak bir yeniden yatırım programı geliştirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sonrakini Oku

Bir Cevap Yazın