Hong Kong yetkilileri, halkı ICO ve kripto para yatırımıyla ilgili riskler konusunda eğitmek için bir kampanya başlattı. Dün yürürlüğe giren kampanya hükumetin Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu (FSTB) ile Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC)’nin bir yan kuruluşu olan Yatırımcı Eğitim Merkezi (IEC) tarafından başlatıldı.

Kampanyada şehrin metro sistemi, TV ve sosyal medya da dahil olmak üzere bir dizi kanal aracılığıyla vatandaşlara ulaşılması hedefleniyor. Hükümet liderliğinde başlatılan kampanyadan halka ICO ve kripto para yatırımıyla ilgili bütünsel bir anlayış sunulması bekleniyor.

Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu (FSTB) sekreteri Joseph Chan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bu kamu eğitimi girişimleri serisi sayesinde hükümet, ICO’lar ve kripto paralar hakkında halka doğru ve kapsamlı bir bilgi sunmayı hedefliyor. Böylece halkın yatırım kararlarını vermeden önce riskleri kapsamlı bir şekilde değerlendirebilmesi amaçlanıyor.

Aslında böyle girişimlerle halkın bilinçlenmesi sayesinde doğru ve verimli yatırımlar elde edilebilir. Verimli yatırımların aracılığıyla halkın kripto para piyasasına olan inancı ve güveni artar. Bu artış da kripto para piyasasını olumlu etkilenmesini ve  büyümesini sağlayabilir.

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Filipinler’den Kripto Para Düzenlemesi

Sonrakini Oku

Bir Cevap Yazın