7 Yıldır Görülmeyen XRP Cüzdanından Dev Transfer

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, kesinlikle son haftalarda oldukça hareketli günlerden geçiyor. İlk olarak Temmuz ayının sonlarında %40 artış yaşayan XRP fiyatı, daha sonra 0,25 dolara kadar düştü. Yatırımcılar düşüş paniğine girip ellerindekini sattıktan sonra ise XRP’nin yeniden 0,30 dolara kadar çıkarak destek noktasına ulaştığı görüldü.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de 0,30 dolardan işlem gören XRP, son 24 saat içerisinde %2’lik bir yükseliş elde etti ve hala da yükselmeye devam ediyor. XRP yatırımcıları ise 7 yıldır aktif olmayan bir Ripple cüzdanının yeniden işlem yapması ile korkuya kapıldı. Peki bu cüzdan kime ait ve yapılan transfer ne kadarlık bir XRP’yi kapsıyor?

16 Milyon Dolarlık XRP Aktarıldı

XRPL Monitor tarafından aktarılan bilgilere göre en son 2013 yılında XRP yatırımcılarına airdrop yapmak için kullanılan ve Ripple’a ait olan cüzdan yeniden harekete geçti ve 55,5 milyon XRP aktarıldı. Aktarılan XRP’lerin toplam değerinin 16 milyon dolardan fazla olduğu görülüyor. Ripple daha önce bunu 2013 yılındaki WCG katılımcılarına bedava XRP dağıtmak için kullanmıştı.

Yeni yapılan 16 milyon dolarlık transferin ise kime veya niye yapıldığı bilinmiyor. Bu durum da XRP fiyatı her yükseldiğinde yüklü satış yaparak fiyatı düşüren Ripple yönetimine yönelik korkuyu ve endişeyi arttırmakta. XRP yatırımcıları özellikle 2019 yılında Ripple’a çok sert tepki göstermiş ve satışları durdurmuştu.

Yine benzer bir senaryo söz konusu olursa XRP yatırımcılarının şikayetçi olmaya başlayacağı tahmin edilebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP İki Buçuk Yıl Sonra Yatırımcıların Yüzünü Güldürecek Mi?

Sonrakini Oku

Vitalik Buterin, Çok Merak Edilen Ethereum Sorusunu Yanıtladı

Bir Cevap Yazın