7 Ünlü Analistten 7 İnanılmaz Bitcoin ve Altcoin Tahmini Karşınızda!

Josh Rager: Bitcoin 2 kat büyüdü ve yeni zirvelere ulaşma yolunda

Kripto para analisti ve Blockroots kurucu ortağı Josh Rager, Bitcoin pazarının mevcut yapısının kendisine 2015 ve 2016 yıllarını hatırlattığını açıkladı. Bitcoin’in (BTC) neredeyse 2 kat büyüdüğünü ve yeni zirvelere ulaştığını söyledi. Bitcoin şu anda 11.000 dolara yaklaşarak dört basamaklı bir seviyeyi geride bırakıyor. Josh Rager kısa bir süre önce, Bitcoin fiyatı 9.000 doları geçerse, endişelenmek için bir neden olmadığını açıkladı. Analist, en popüler dijital varlık 8 bin doların altına düşerse, pazara girecek birkaç alıcı olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in mevcut yan davranışlarına rağmen, sabrın yatırımcılar için en büyük anahtar olduğunu söyledi. Josh Rager Twitter’da şunu yazdı:

BU YAPI BANA 2015/2016’I HATIRLATIYOR, BİTCOİN ALTTAN 2,5 KAT ARTTI, ARDINDAN 6 AY YANA DOĞRU İŞLEM YAPTI. ARDINDAN BİTCOİN YAVAŞ YAVAŞ YENİ SEVİYELERE ÇIKTI. KESİN OLAN BİR ŞEY VAR Kİ 9 BİN DOLARLIK DESTEK MOLASINI GÖRMEK İSTEMİYORUM.

Bitcoin’in önümüzdeki aylarda ve yıllarda büyüyeceğini düşünen birkaç kripto analisti var. Yeni bir Bitcoin boğa koşusunun arkasındaki ana nedenlerden biri, bu dijital para biriminin 2020 Mayıs’ında en kısa zamanda halving yaşanacak olmasıyla ilgili olabilir. Bitcoin madencileri mevcut ödüllerin sadece %50’sini alacaklar, yani blok başına 12,5 BTC yerine 6,25 BTC ile ödüllendirilecekler.

John Bollinger: Bitcoin ve altcoin’ler önemli bir aşamaya girdi!

Daha düşük BTC ihracı ve gelecekte artabilecek bir talep ile en popüler kripto para biriminin fiyatı bir kez daha artmaya başlayabilir. Ayrıca, Bollinger Bantları göstergesinin mucidi ve tanınmış bir analist olan John Bollinger, Bitcoin’in önemli bir aşamaya girdiğini söyledi. Analiste göre aynı şey diğer önemli altcoin’ler için de geçerli.

Bollinger Bantları, yatırımcıların bir pazarın ne kadar aşırı alım veya satım olduğunu anlamalarını sağlamak için kullanılır. Fiyatın üst gruba yaklaştığı durumlarda piyasa aşırı alım durumunda olabilir, bunun tersi gerçekleşirse, bu durum aşırı satım durumuna işaret edebilir. Ayrıca, eğer gruplar belirli bir varlığın fiyat seviyesine yaklaşırlarsa, bu piyasadaki oynaklığın azaldığını gösterir.

Christopher Burger: Bitcoin’in yeni dip fiyatı 100 bin dolar! Fiyat  1 milyon dolara ulaşacak

Kripto etkileyenleri, 100.000 doların Bitcoin’in 2028’deki yeni dip seviyesi olacağına dair yeni analizler paylaşıyor. ShapeShift CEO’su Erik Voorhees BTC’nin gelecek yıllardaki potansiyel yörüngesini izlemek için “güç yasası” dağıtım modelini kullanan Twitter’daki bir analizi paylaştı. 2010’dan başlayarak, model BTC’nin “normal” fiyat modu ile “boğa” modu arasındaki ilişkiyi iki koridor oluşturarak karşılaştırıyor.

İki grup arasındaki ilişkiyi karşılaştıran Harold analisti Christopher Burger’a göre, rakamlar BTC’nin 2021’den sonra ve 2028’den önce 100.000 dolara ulaşacağını gösteriyor. Bundan sonra analist, BTC’de 1 milyon dolara uzun vadeli bir artış başlayacağını söyledi:

2028’DEN SONRA, FİYAT ASLA 100.000 DOLARIN ALTINA DÜŞMEYECEK. FİYAT 2021’DEN SONRA VE 028’DEN ÖNCE BİTCOİN BAŞINA 1.000.000 DOLARA ULAŞACAK. 2037’DEN SONRA, FİYAT ASLA 1.000.000 DOLARIN ALTINA DÜŞMEYECEK.

Cryptomist: 10 bin 300 doların altındaki bir kırılma boğaları devre dışı bırakır

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi analisti olan Cryptomist, son tweetinde 10 bin 300 doların altındaki bir kırılmanın boğaların yakın zamanda kazandıkları gücü kaybetmesine yol açabileceğini açıkladı.

Luke Martin: 10.000 doların altındaki bir bölge Bitcoin için fırsattır

Cryptomist, 10.300 doların altındaki bir molanın Bitcoin boğaları için sorun oluşturabileceğine inanmasına rağmen, Twitter’daki popüler bir kripto analisti olan Luke Martin’in, 10.000 doların altındaki bir bölgenin “çekici” olacağına inandığını açıklayan bir tahmin yaptığını belirtmek önemli. Analiste göre Bitcoin bu bölgeye kaysa da alıcı baskısıyla ciddi artış görecek.

Omkar Godbole: Bitcoin kararsız görünüyor ama 12.000 dolar kartlarda

CoinDesk analisti Omkar Godbole, BTC’nin 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra kararsız göründüğünü söyledi:

DOĞRULANIRSA, 10.956 DOLARIN ÜZERİNDEKİ BİR YÜKSELİŞ, KAPILARI 12.000 DOLARA AÇACAK. BU ARADA, 10.378 DOLAR SEVİYESİNİN ALTINDA BİR KAPANIŞ, 9.320 DOLAR SEVİYESİNDEN GELEN YÜKSELİŞİN SONA ERDİĞİNİ VE AYILARIN KONTROLÜNÜ YENİDEN ELE GEÇİRDİĞİNİ GÖSTERİYOR. BU, GERİ DÖNÜŞÜ 9.755 DOLARA YÖNLENDİREBİLİR.

Bendik Norheim Schei: Bitcoin araması tarihi zirvede ama manipülasyon devrede!

Google’da “BTC” terimi aranmaya devam ediyor ve tarihi seviyelere tırmanıyor. Popüler bir analist ise bunun manipülasyonun bir sonucu olabileceğini söylüyor. Google Trends, dünya çapındaki BTC arama toplamlarının 2017’nin sonlarında Bitcoin’in rekor kıran boğa koşusu boyunca yaptıklarının çok ötesine geçtiğini gösteriyor. İlginçtir ki Bitcoin’in aranması durgun kaldı. Arcane Crypto’da çalışan bir analist olan Bendik Norheim Schei, kripto piyasasındaki böylesi bir eşitsizliğin manipülasyonun sonucu olabileceğini söylüyor:

BU SONUÇLARIN GARİP OLMASININ BİRKAÇ NEDENİ VAR. BİRİNCİSİ, BU SIÇRAMA BİTCOİN FİYATI İLE TAMAMEN İLİŞKİLİ DEĞİL. GEÇMİŞTE, ARAMA GEÇMİŞİ FİYAT HAREKETLERİNİ İZLEDİ. BUGÜN, FİYAT ÖNCEKİ ‘ARAMA ZİRVESİNDEKİ’ FİYATIN YARISINA YAKIN. İKİNCİSİ VE BELKİ DE MANİPÜLASYON ŞÜPHESİNİN ASIL NEDENİ, ‘BİTCOİN’ KELİMESİ ARAYIŞINDA BELİRLİ BİR DEĞİŞİKLİK GÖRMÜYORUZ. ‘BİTCOİN’ KRİPTO PARA BİRİMİNE ATIFTA BULUNMANIN ANA YOLU OLDUĞUNDAN, BUNUN ‘BTC’ KISALTMASIYLA AYNI HAREKETLERİ İZLEMESİ GEREKTİĞİ AÇIK.

Schei ayrıca Romanya, Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong, Norveç, Arjantin ve Tayland gibi yerlerde aramaların her akşam saat 3 civarında ortaya çıktığını belirtti.

 

Kaynak: Kriptokoin

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD Enerji Bakanlığı’ndan Blockchain’e $200.000 Yatırım

Sonrakini Oku

En az 10 BTC’li adresler tavan yaptı

Bir Cevap Yazın