7.000 İle 10.000 Arasında Konsolide Yaşanır Mı?

Bloomberg’in dün paylaştığı bir habere göre kripto para yatırım bankası Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin’den 7.000 dolar ile 10.000 dolar arasında konsolide beklediğini açıkladı.

7.000 $ – 10.000 $ Aralığı

Yayımlanan habere göre, şirketin üç aylık kazançlarının görüşüldüğü bir toplantıda Novogratz,“ileriye dönük temelde, Bitcoin muhtemelen 7.000 dolar ile 10.000 dolar arasında bir yerde konsolide yaşayacak” yorumunu yaptı ve şunları ekledi:

Eğer bu konuda yanılmıyorsam, Bitcoin’in yaşayabileceği yeterince heyecan ve hareketlilik var.

Bloomberg’in haberine göre Novogratz, Wall Street ve teknoloji firmalarının Blockchain’e gösterdikleri ilginin yanı sıra kripto para birimlerinin de ana akım tarafından oldukça büyük bir rağbet gördüğünü düşünüyor. CEO, hem Microsoft’un kimlik yönetimi için Bitcoin Blockchain’ini kullanmasının hem de Facebook’un kripto para projesinin bu yeni sektöre çok büyük avantaj sağladığını belirtiyor.

Aynı zamanda Goldman Sachs Inc’in de ortağı olan Novogratz’a göre, son zamanlarda kripto para birimlerinin algılanma biçimlerinde de değişiklikler oldu:

Kripto paraların bir deney olduğu günlerden bu günlere geldiğimizi biliyoruz. Gerçek mi? Lale mi? Kripto paralar dünyadaki finansal altyapının ve tüketici altyapısının önemli bir parçası haline gelecek.

Galaxy Digital

Toplantını asıl konusu olan Galaxy Digital’in kazançlarına gelirsek, 31 Mart’ta sona eren üç aylık dönemde şirket 12.9 milyon dolar net kar elde etti. Şirket bir önceki yılın aynı döneminde 134 milyon dolar net zarar bildiriminde bulunmuştu. Yapılan açıklamalara göre, gelirlerin çoğunluğu kripto varlıkların değer kazanmasından ve yatırım kazançlarından elde edildi. Novogratz konuyla ilgili şunları dile getirdi:

İş konusunda önemli ölçüde daha iyi hissediyoruz.

Öte yandan Novogratz yaptığı son açıklamalarda Elon Musk’a bir çağrı yapmıştı. Ünlü milyarder Novogratz dünyanın en popüler girişimcisi Musk’a, SpaceX firmasının hisselerini token’laştırma tavsiyesinde bulunmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Fiyatının Yükselme Sebebi Çin’in Yeni Hamlesi Mi?

Sonrakini Oku

3 Önemli İsimden Türkiye ve Global Piyasalar Hakkında Önemli Açıklamalar

Bir Cevap Yazın