662.000 Dolarlık Bitcoin, Açık Arttırma İle Satılacak!

Birleşik Krallık içerisindeki kolluk kuvvetleri, çökerttikleri online bir çeteden elde ettikleri 662.000 dolar değerinde Bitcoin‘i (BTC) açık arttırma ile satacaklarını açıkladılar. Ülkenin polis kuvveti söz konusu açık arttırma için İrlanda’lı müzayede evi Wilsons Auctions ile ortaklaşa çalışacak.

Aslında bu açık arttırma daha önce dünya çapında ABD gibi yerlerde çok fazla yapılsa da, Birleşik Krallık içerisinde türünün ilk örneği konumunda. Yüz binlerce dolar değerinde BTC’nin yanı sıra yetkililer tarafından lüks eşyalar ve diğer kripto para birimleri de satılacak.

İngiltere’nin İlk Açık Arttırma İle Bitcoin Satışı

Wilsons Auctions internet sitesinde yer alan açıklamaya göre ele geçirilen BTC’lerin yaklaşık değeri 662.000 dolar değerinde ve satış bu Çarşamba günü iki farklı müzayede ile yapılacak.

İlk müzayedeye katılım sadece internet üzerinden mümkün olacak ve 25 Eylül tarihine kadar 24 saatlik bir seans düzenlenecek. İnternet üzerinden yapılan satışta küçük miktarlarda Ethereum (ETH), XRP, ve diğer kripto para birimleri de yer alacak.

İkinci Bitcoin satışı ise 26 Eylül tarihinde başlayacak ve 15 BTC stoğu daha satışa çıkartılacak. İkinci müzayedeye katılmak isteyenler bunu hem internet üzerinden hem de kişisel olarak yapabilecekler. Bitcoin’in yanı sıra ele geçirilen kartlar, lüks saatler, mücevherler ve diğer pahalı ürünler de satışa çıkartılacak.

Wilsons Auctions Varlık Satış Yöneticisi Aidan Larkin konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin İngiltere içerisinde bu hamle ile bir ilke imza attığını duyurdu. Wilsons aslında bu yılın başlarında başka bir Bitcoin müzayedesi daha gerçekleştirse de, söz konusu satış halka açık değildi.

Silk Road’in ele geçirilen BTC’leri de daha önce ABD’li yetkililer tarafından açık arttırma ile satılmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coinshares, FCA’in Teklifini Kabul Etmiyor

Sonrakini Oku

MASAK, Kripto Paralarla İlgili Önemli Bir Düzenleme Yaptı!

Bir Cevap Yazın