61 Japon bankası MoneyTap uygulaması ile Ripple kullanmaya başlayacak

Japon Bank Konsorsiyumu, yerli ödemelerde Ripple teknolojisini kullanacak olan mobil uygulama MoneyTap’in 2018 sonbaharında piyasaya sürüleceğini açıkladı.

MoneyTap uygulamasına kademeli olarak 61 banka katılacak

Ripple’a göre, SBI Ripple Asia liderliğindeki 61 banka konsorsiyumu, Japonya’nın tüm bankacılık varlıklarının yüzde 80’inden fazlasına sahip. SBI Ripple Asia’nın CEO’su Takashi Okita, Ripple’in blog yazısında şunları söyledi:

“Banka konsorsiyumunun güvenilirliği ile birlikte ödemeler konusunda müşterilerimiz için daha hızlı, daha güvenli ve daha etkili yerli ödeme tecrübesi oluşturabiliriz.”

Konsorsiyumdaki bankalardan üçü; SBI Net Sumishin Bankası, Suruga Bank ve Resona Bank, bu sonbaharda uygulamayı kullanmaya başlayacak. Diğer bankalar ise bu uygulamaya kademeli olarak katılacak. MoneyTap, kullanıcıların haftanın her günü 24 saat satın alım yapmalarına izin verecek.

Ripple geçen ay birkaç anlaşma daha duyurmuştu

Ödeme teknolojilerini kullanmak amacıyla bankalarla uzun süreli ilişkiler kurmaya odaklanan Ripple, Şubat ayında iki yeni finansal hizmet ortaklığı duyurmuştu.

Ripple ayrıca, Suudi Arabistan Parasal Otoritesi ile sınır ötesi ödeme teknolojisini kullanma konusunda da anlaşma sağlamıştı. Diğer bir anlaşma ise Western Union ile de Blockchain temelli uzlaştırma sistemini test etme konusunda olmuştu.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Kripto para”, “ICO” ve “Blockchain” resmi olarak sözlüğe girdi

Sonrakini Oku

Vkontakte ve Odnoklassniki ödemelerde kripto para kullanmaya başlıyor

Bir Cevap Yazın