5 Yıldızlı Otelden Kripto Para Hamlesi! BTC ve ETH’yi Ödeme Yöntemlerine Ekledi

Kripto para birimleri uzun bir süredir hayatımızın çoğu alanında karşımıza çıkmaya başladı. Öyle ki pek çok şirket günümüzde kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başladı. Bugün kripto para birimleri ile ödeme kabul eden şirketler arasına bir yenisi daha eklendi.

5 Yıldızlı Otel Bitcoin ve Ethereum’u Ödeme Yöntemlerine Ekledi

Bugün yapılan bir duyuruya göre İsviçre Alpleri’nin kalbinde yer alan beş yıldızlı lüks bir otel olan Chedi Andermatt, Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu. Şu andan itibaren otelin konukları, 200 İsviçre Frangı (yaklaşık 218 dolar) ve üzerindeki miktarlarda ödeme yaparken en büyük iki kripto para biriminden biri ile ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

Otelin bu denli büyük bir adım atması hemen alınmış bir karar değil. Yapılan açıklamaya göre, otel yönetimi Bitcoin ve Ethereum’u ödeme yöntemi olarak kabul etmek için dört yıl bunun üzerine uğraştı.

Ayrıca otelin genel yönetici konumunda bulunan Jean-Yves Blatt, dünya çapında artan kripto para kabulünün neticesinde 5 yıldızlı otel Chedi Andermatt’ı, kripto para birimlerine kapılarını açmaya teşvik ettiğini belirtti ve açıklamasında şu ifadeye yer verdi;

“Otel operasyonlarında kripto para birimlerinin de bir geleceği olduğunu uzun zamandır biliyoruz. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz.”

Kripto para sektörüne adım atarak önemli bir girişimde bulunan Chedi Andrematt oteli, bu hamleyle kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarabilir. Çift kişilik oda fiyatının 500 franktan (544 dolar) başladığı göz önüne alındığında, otel artan sayıda kripto para milyonerlerine ödeme kolaylığı sağlayarak akıllıca bir hamle yaptı.

Ayrıca başka bir açıklamaya göre, genel olarak Amerikalı milyarderlere hizmet veren restoran ve eğlence şirketi Landry’s’in de Nisan ayında Bitcoin‘i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacağı duyuruldu.

Kripto Para Birimlerine İlgi Artıyor

Onlarca dev şirket, kripto para birimlerinin daha fazla benimsenmesi ve artan taleple birlikte, kripto para birimleri ile ödeme kabul etme konusunda bir yarış içerisine girdi. İlk olarak Starbucks, Tesla ve Microsoft gibi milyonlarca müşterisi bulunan devasa şirketlerin bu alana yönelmesi diğer şirketlere öncülük etti.

Yüzlerce şirket kripto para piyasasındaki potansiyeli fark etti ve bir bir bu sektöre yönelmeye başladı. Öyle ki bir süre önce e-ticaret devi Amazon’un da Bitcoin ile ödeme kabul edeceği gündeme bomba gibi düştü. Ancak Amazon tarafından yapılan açıklama bu iddiaları yalanladı.

Dolayısıyla günümüzde her alanda kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kullanamasak da, kripto para birimleri önümüzdeki birkaç yıl içerisinde her alanda karşımıza çıkabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hindistan Merkez Bankası Eski Başkanından Şaşırtan Kripto Para Yorumu!

Sonrakini Oku

ETHEREUM VE ETHER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Bir Cevap Yazın