4 Yeni Banka Daha Ripple Destekli SBI Ağına Katıldı!

Blockchain tabanlı ödeme ağı firması Ripple’ın en büyük ortaklarından birisi olan SBI Holdings, MoneyTap projesine dört yeni bankanın daha katıldığını açıkladı ve projeye katılan toplam banka sayısı bununla beraber 29’u buldu.

Ripple Tabanlı Ödeme Ağı Büyüyor

SBI Holdings’in MoneyTap programına dahil olan bankaların arasında Keiyo Bank, Ashikaga Bank, Awa Bank, Ehime Bank, Kita Nippon Bank, Kiraboshi Bank, Gunma Bank, Sanin Joint Bank, Shiga Bank, Shimane Bank, Shimizu Bank, Shinsei Bank , SBI Net Bank, Suruga Bank, Seven Bank, Sendai Bank, Third Bank, Chiku Bank, Toho Bank, Towa Bank, Tochigi Bank, Hiroshima Bank, Fukui Bank, Fukuoka Chuo Bank, Fukushima Bank, Hokuriku Bank, Michinoku Bank gibi önde gelen finans kurumları yer alıyor.

MoneyTap ödeme programına katılan yeni katılan bankaların ise Awa Bank, North Japan Bank, Third Bank ve bir başka banka olduğu öğrenildi. SBI’nin MoneyTap programı şu an için yeni katılan bankalar ile beraber oldukça güzel ilerliyor gibi gözükse de, önde gelen bankalardan birisi olan ve MoneyTap’in uygulaması üzerine çalışan Renova geçtiğimiz Nisan ayında hiçbir açıklama yapmadan projeden çekilmişti.

MoneyTap ilk kurulduğunda bunun temel amacının gerçek zamanlı ve güvenli bir şekilde para gönderilmesi olduğu açıklanmıştı. MoneyTap uygulamasına katılımcı bankalar tarafından 7/24 erişim sağlanabiliyor ve kullanıcılara normal havale işleminden çok daha hızlı gönderim imkanı sunuluyor. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance, Referans Programını Güncelledi

Sonrakini Oku

Bitcoin Yarılanması Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Bir Cevap Yazın