4 Uzmanın Kripto Para Tahmini! 50 Yıllık Finans Uzmanından Bitcoin Analizi!

Neredeyse 50 yıllık piyasa tecrübesi olan piyasa analisti, en büyük kripto para biriminin geleceğiyle alakalı görüşlerini paylaştı. Peki Bitcoin için gelecekte hangi seviyeleri bekliyor? Diğer üç analistin Bitcoin için beklentileri neler? Tüm bunları detaylarıyla ele alıyor, fiyat beklentilerini size sunuyoruz.

Peter Brandt Bitcoin Yorumu

Neredeyse 50 yıllık deneyime sahip efsanevi piyasa analisti, Bitcoin’in 30.000 doların altına gevşeyeceğini düşünüyor. Brandt, yükselen kanalın altına düşüşün bir sonraki geri dönüş sırasında gerçekleşebileceğini öne sürdü. Popüler isim, Bitcoin’in Şubat ayının ortasından beri oluşturduğu oldukça yaygın bir model kullandı. Brandt’ın önerdiği gibi, kanalın tamamlanması genellikle kanalın genişliğine eşit bir düşüşle sonuçlanır.

Günlük BTC grafiğine göre, şimdiden kanaldan düştü ve düşüş yolunda önemli bir destek bölgesi oluşturulmadığı için şu anda düşüş devam edeceğe benziyor. Bazı yatırımcılar bir süredir 35.000 dolar seviyesinin görüleceğini ısrarla söylüyor. Brandt, Bitcoin’in daha önce hareket ettiği aralığa eşit bir düşüşten sonra ulaşılacak fiyat olduğu için rastgele 28.000 dolar seçmedi. Ne yazık ki, Bitcoin hala teknoloji hisselerini ve ABD pazarını takip ediyor.

Ne yazık ki Bitcoin, yükselen kanaldan koptuğu ve kripto para biriminin duygu piyasasında bir değişime neden olduğu en son 47.000 dolar geri dönüşünden sonra bile halen, keskin bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor. Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 38 dolardan alıcı buluyor.

Uzmanların Bitcoin Yorumu

Dört uzmandan ilki büyük bir düşüş bekliyor ve kendince sebeplerini açıkladı. İkinci popüler analist ise hepimizin ismini bildiği Van Poppe’dir. Popüler analistimiz Bitcoin hash gücündeki ATH sebebiyle BTC fiyatının yeniden yükseleceğini düşünüyor. Hash gücünün tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasıyla birlikte Poppe’ye göre Bitcoin fiyatı da harekete geçmeli. Tarihsel olarak benzer hareketlerin olduğunu söyleyen Poppe, kısa vadede 40.500 dolar üzerinde bir kırılma umuyor.

Bitcoin performansı, özellikle son birkaç haftadaki aşırı oynaklık konumu göz önüne alındığında, son zamanlarda iyi durumda değil. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC)’in içinde bulunduğu sürekli savaş durumuna rağmen, Pantera Capital CEO’su Dan Morehead aksini düşünüyor.

Bankless podcast’inin yakın tarihli bir bölümünde şunları söyledi:

“Bence ayı piyasasıyla işimiz bitti. Önümüzdeki altı ila 12 ay, yatırımcıların blockchain’e yatırım yapmak için hisse senetlerinden, tahvillerden ve gayrimenkulden kaçtığı büyük hareketler göreceğiz”.

BTC’nin performansı ve genel kripto para piyasası hakkında yorum yapan Dan Morehead, tüm kripto para birimlerinin devam eden durumundaki şaşkınlığını dile getirdi. Ayrıca devam eden ayı piyasasının nedenlerini ve makro haberler ile kripto para piyasası arasındaki korelasyonu ele aldı.

“Ayı piyasaları, boğa piyasalarının yarısı kadar uzun. Rusya‘nın Ukrayna’yı işgali ve tüm politika tepkileri ile her şeyin nasıl gelişeceğini bilmek zor ama ortalık yatışınca birçok insanın kripto kullanmasına neden olacak”

Son kripto para uzmanımız ise Willy Woo’dur. Kripto para topluluğu onu yakından takıyor. Popüler isim Bitcoin’in devam eden ayı koşusunun ortasında, piyasanın yükseliş görünümünü destekleyen bir tweet paylaştı.

 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Meson Network 2022 Gelişmeleri

Sonrakini Oku

Tüm Detaylar! FED Toplantısı ve Kripto Paralar!

Bir Cevap Yazın