3 Milyar Dolarlık Devasa Bitcoin Transferi Paniğe Yol Açtı!

Kripto para piyasası ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle Nisan ayından bu yana ciddi bir hareketlilik kazandı. Yakalanan yükseliş ile birlikte uykuda olan birçok balina cüzdanı da hareketlendi ve ara ara çok büyük hacimli işlemler görmeye başladık.

Balinalar ve Bitcoin İlişkisi

Bitcoin bazında yaşanan hiç beklenmedik sert düşüşler ve yükselişler de birçok uzmana göre bu balinaların eylemlerinden kaynaklanıyor. Bilindiği üzere Bitcoin bundan önceki hafta ani bir yükselişe geçip son 1 yılın rekorunu kırmış ve 9.000 doların üzerine çıkmıştı. Ancak bundan neredeyse dakikalar sonra BTC balinaların satışı ile 8.200 dolara kadar geriledi.

Korkutan Bitcoin İşlemi

Twitter üzerinde yüksek miktarlardaki BTC ve diğer kripto para işlemlerini takip edip bunları paylaşan Whale Alert, sabah 10:00 sularında 6 tane her biri 500 milyon doların üzerinde değere sahip BTC transferi rapor etti.

Söz konusu BTC transferlerinin her biri 62.000 adet BTC bulundurması ve bilinmeyen cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana gönderilmesi ile kısa süreli bir paniğe yol açtı.

Ancak daha sonra konu hakkında yeni bir açıklamada bulunan Whale Alert, bunların Binance‘nin soğuk cüzdanlarından sıcak cüzdanlarına gönderilen miktarlar olduğunu ve aslında bunların rapor edilmemesi gerektiğini ifade etti. Yine de böylesine bir işlem piyasayı kısa süreliğine de olsa endişelendirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bir Kez Daha Kanıtlandı: Bitcoin Daha Avantajlı!

Sonrakini Oku

Bütün Piyasa Kırmızı, Bitcoin SV Yeşil!

Bir Cevap Yazın