3 Ayda Yüzde 1.000.000 Artan Kripto Para, Yolun Sonuna Mı Geldi?

DeFi sektörünün en bilindik token’larından birisi olan ve belki de en fazla yükseliş elde edeni Yearn.Finance, Temmuz ayında piyasaya giriş yapmasından bu yana %1.000.000 seviyesinin üzerinde bir artış kaydetti. YFI’nin 42.000 dolara kadar çıkması kesinlikle bütün sektörün buraya odaklanmasına neden oldu ancak bu ralli artık durmuş gibi gözüküyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık olarak %22 altına gerileyen YFI, 34.000 dolardan işlem görmekte. Aslında Eylül ayının başlarında 20.000 dolara kadar düşen  YFI bunun devamında ciddi bir yükseliş kaydederek yeniden ralli dönemine girme sinyalleri vermişti. Buna rağmen beklenen 40.000 dolar üstü seviye bir türlü görülmedi.

YFI 24 Saat İçerisinde Sert Düşmeye Devam Ediyor

Son 24 saat içerisinde %10 ve üzerinde kayıp yaşayan YFI, şu an bütün piyasada yaşanan yükselişe rağmen top 100 içerisinde en çok düşüş yaşayan kripto para birimlerinden birisi haline geldi. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un önemli bir yükseliş yaşadığı görülüyor ve son 24 saat içerisinde yeniden 380 dolara çıkılması yatırımcılara umut veriyor.

Aslında piyasaya dün giriş yapan Uniswap’ın kripto parası UNI, yatırımcıların YFI’den UNI’ye geçmesine neden olmuş olabilir. Bu da YFI’nin düşüşünün bu kadar sert olmasını açıklıyor. Tabii ki YFI ilerleyen günlerde yine pump yapabilir ve önemli bir artış ile tüm zamanların rekorunu kırabilir. Bazılarına göre yatırım fırsatı olan bu tablo, bazı kripto para yatırımcılarına göre ise riski kesip atmak için ideal çıkış yeri.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) İçin Dip Uyarısı: Bu Seviye Çok Tehlikeli

Sonrakini Oku

Dev Borsadan Ethereum ve Kripto Para Yatırımcılarını Üzecek Haber

Bir Cevap Yazın