23 Milyon Dolarlık Yatırım

Cointelegraph’ın haberine göre kripto para şirketi Elliptic, Japonya merkezli finans şirketi SBI Holdings liderliğindeki B Serisi yatırım turunda 23 milyon dolara ulaştı.

Elliptic Asya’da Büyüyor

Cointelegraph’ın 3 Eylül’de paylaştığı resmi bir basın açıklamasına göre, Asya ve Japonya’da yeni ofislerin açılmasıyla beraber Elliptic, bu fonlamadan gelen kazançları Asya’daki genişlemesi için kullanacak. Bunun yanında bu yeni yatırım Facebook’un kripto para projesi Libra, Line Line Corporation’ın LINK projesi ve devlet destekli kripto para birimlerini desteklemek için ürün geliştirmelerini hızlandıracak.

Öte yandan 2013 yılında kurulan şirketin kuruluş amacı kripto para benimsenmelerini arttırmaktı. Kuruluşundan bir yıl sonra Elliptic, dünyanın ilk kripto varlık işlem izleme sistemini başlattı. Bu da işletmelerin gelişmekte olan varlık sınıfına güvenle girmelerine olanak sağladı.

SBI Holding Desteği

Elliptic’in kurucu ortağı ve CEO’su James Smith, şirketin Asya’daki büyümesinde büyük rol oynayacağını düşündüğü SBI Holdings’in desteğini almaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Smith yaptığı açıklamalarda, artık kripto para birimleriyle büyüyen finansal sistem arasında bir farklılık ya da ayrılık düşünmenin anlamı kalmadığını ifade etti ve şu sözleri kullandı:

Kripto varlıkları, finansal kurumlar için yeni fırsatları temsil ediyor ve bunların ele alınmasına doğru ilerlerken biz kripto paraları desteklemek için buradayız.

Bununla beraber Tokyo merkezli SBI Holdings’in genel müdürü ve CEO’su Yoshitaka Kitao da yaptığı açıklamalarda kripto para birimlerinin, bankacılığın geleceğinde giderek daha önemli bir rol oynayacağına inandığını dile getirerek Smith ile aynı düşünceleri paylaştığını ifade etmişti.

Öte yandan SBI Holdings geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, MoneyTap projesine dört yeni bankanın daha katıldığını açıkladı. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hollanda MB: Kripto Para Firmalarını Regüle Edeceğiz!

Sonrakini Oku

Burger King Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

Bir Cevap Yazın