2022’de Ralli Yapabilecek 6 Metaverse ve NFT Altcoin!

Kripto para piyasaları bugün yatay seyrediyor ve Bitcoin yeniden 36.000 doların üzerinde tutunuyor. Altcoinler ise ciddi anlamda düştü. Peki daha geniş bir çerçevede 2022 yılında bizi neler bekliyor? Metaverse ve NFT odaklı projeler arasında patlama yapması beklenenler hangileri? Popüler analist 2022 yılında ralli beklediği projeleri açıkladı.

Altcoin Buzz, tarafından yapılan değerlendirme her zaman başarıya ulaşamayabilir. Bu sebepten yatırımcıların mutlaka kendi araştırmalarını yaparak yatırım kararlarını buna göre alması önemlidir.

Altered State Machine (ASM) ve Plutonians (PLD, RPC)

Altered State Machine, NFT’ler kullanılarak sahip olunan ve yatırım yapılan ve Metaverse genelinde birlikte çalışabilen AI Aracılarının oluşturulması için bir platformdur. Protokol, herkesin bir yapay zekaya ve zaman içinde öğrendiklerini tanımlayan makine öğrenimi modellerine sahip olmasını sağlar. Eğitilebilir AI destekli ajanlar yapabilmeniz mümkündür. NFT’leri kullanarak bunlara sahip olabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

Plutonians, NFT özellikli ve SPL tokenli bir uzay RPG video oyunudur. Oyun çerçevesi, web2 çok oyunculu evren ve web 3 etkin VR metaverse‘ün bir kombinasyonu olarak geliştirilecektir. Bu bir MMORPG (devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu) VR’dır. Aynı zamanda açık bir metaverse, bir uzay nişancı ve strateji oyunudur. Üstelik Solana üzerine inşa edilmiştir. UA Fabrica Game Studios tarafından geliştiriliyor. Plutonyalılar 20 Nisan’da iki token başlattı. RPC için stake olanağı da sunuluyor.

Arenum (ARNM) ve Diğerleri

Arenum, web 3 oyununun ticari ve teknolojik altyapısının evriminde bir sonraki adımdır. Güçlü SDK’larından yararlanan Arenum, oyun geliştiricilerini, oyuncuları ve sosyal medya fenomenlerini bir araya getiren blockchain tabanlı bir mobil uygulama mağazası olmayı hedefliyor. Bu da Solana üzerine inşa edilmiştir ve özellikle üç farklı oyun kitlesini hedefliyorlar. Her şeyden önce oyuncuları hedeflemeleri şaşırtıcı değil, ancak kripto yatırımcıları ile birlikte oyun geliştiricilerini de hedefliyorlar. Ekip, beta testlerinin çoğunu 3. çeyrekte tamamladı. Ancak, başka bir beta testi göreceğiz ve ana halka açık lansman 2023’ün ilk çeyreğinde planlanıyor.

Elfin Kingdom (ELFIN) ise dördüncü sırada yer alıyor. Elfin Kingdom bir güç merkezi çünkü verim çiftçiliği toplama NFT’leri ve madenciliği birleştiriyor. Altcoin Buzz analistleri bu projeyi umut verici olarak nitelendiriyor. Elfin Kingdom size onların topluluğuna, sosyal ağlarına, iş platformlarına ve bir espor ligine katılman olanağı sunmaktadır. Günlük bir görevde yarışır ve ELFIN tokenlerinizi kullanırsınız.

Beşinci sırada MyMetaverse geliyor. MyMetaverse, dünya çapındaki oyuncular ve içerik oluşturucular için bir oyun deneyimi sağlayan bir ağdır. Sloganları oyun oynamak, NFT kazanmak ve dünyayı kurtarmak. Bunu karbon satın alarak ve ardından bu karbonu NFT’lerine kilitleyerek yapıyorlar. Bu oyun, Polkadot (DOT) üzerinde çalışan motor ekosisteminin bir parçasıdır ve bu oyunun arkasındaki lider kişi Simon Kertonegoro’dur. Karbon kredisi destekli NFT’ler satın alabilirsiniz.

Son sırada Time Raiders (XPND) var. Time Raiders, hızlı tempolu bir vur ve yağma, oyna-kazan, NFT oyunudur. Oyuncular zamanda yolculuk eder ve ganimet bulmak için düşmanlarla savaşırlar. Bu değerli ganimeti karakterlerini ve silahlarını güçlendirmek, onları yeni eşyalara dönüştürmek veya satmak için kullanabilirler. Oyuncular zamanda yolculuk edebilir, düşmanlarla savaşabilir, biraz ganimet toplayabilir ve deneyimlerini özelleştirebilir. Yeni eşyalar yapabilir ve onları satabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Amerika’dan Yeni Kripto Para Yaptırımları!

Sonrakini Oku

Türk Giyim Devinden Metaverse Hamlesi! NFT Ortaklığı Geldi!

Bir Cevap Yazın