2020 Yılında Hangi Altcoin’ler ”Ölecek”?

Kripto para birimlerinin yatırımcılara hitap edebilmek için ihtiyaç duyduğu özelliklerin başında likidite geliyor. Günlük aktif bir ticari hacim olmadan alınıp satılabilecek bir emir tahtası da olmaz ve yatırımcılar ellerindeki coin’leri satamayabilir. Yeni yapılan bir araştırma da tam olarak bu konuya odaklandı ve altcoin’lerin %95’inin söz konusu kategoriye girdiğini kanıtladı.

Bitcoin (BTC) yakın zamanda ufak çaplı bir düşüş yaşamış olmasına rağmen hala piyasa egemenliği konusunda yüzde 70 seviyelerine yakın bir paya sahip. Bu da altcoin’lerin yeniden sert bir düşüş dönemine girdiğini gösteriyor. Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Larry Cermak düşüş yaşayan altcoin’lerin ne derece gerilediğini ve durumun ne kadar ciddi olduğunu görmek için yaptığı araştırmada, oldukça korkutucu sonuçlara ulaştı.

Bu Altcoin’lere Dikkat!

Cermak’ın araştırmasına göre toplam piyasa değerine göre en büyük top 100 kripto para birimi arasından bile gerçek anlamda likiditeye sahip kripto para sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.

Yukarıdaki detaylı grafikten de görülebileceği üzere Algorand’dan (ALGO) sonraki projelerin likidite barı neredeyse sıfır seviyesinde. Bir kripto para biriminin likidite konusunda bu denli düşük seviyede olması, kesinlikle ilgili coin’in neredeyse hiç alınıp satılmadığını gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Mersin’deki Bitcoin Çetesi Yakalandı!

Sonrakini Oku

Rakuten Kripto Paralar Adına Bir Adım Daha Attı

Bir Cevap Yazın