2019’da HODL’lanan Bitcoin Miktarı 11,5 Milyon!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 2019 yılında yaşadığı fiyat volatilitesi ve hareketi uzun yıllar boyunca yaşanmayacak gibi gözüküyor. Yılın ilk yarısında yüzde 220 gibi inanması güç bir oranda yükseliş elde eden BTC, daha sonra yüzde 55 seviyelerinde bir düşüş yaşadı ve buna rağmen yılın başındaki fiyatının iki katından daha yüksek bir değerden işlem görmekte.

Bitcoin HODL Edenler Artıyor

Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasının 2020 yılının Mayıs ayında olacağı düşünüldüğünde, 2019 yılının bir an önce bitmesi olumlu bir gelişme olarak yorumlanabilir. 2019 yılında yaşanan fiyat volatilitesi ise birçok insana blok yarılanmasından önce ellerindeki BTC’leri sattırmış olabilir. 2019 yılında kesinlikle çok fazla BTC el değiştirse de, Twitter kullanıcısı Rhythm’in aktardığı verilere göre 11 milyonun üzerinde BTC hiç yer değiştirmeden HODL edildi.

Fiyatın yüzde 85 arttığına dikkat çeken kripto para analisti, yine de 11 milyon 580 bin Bitcoin’in hiçbir şekilde yer değiştirmemesinin ne kadar önemli olduğunu ifade etti.

Bitcoin son günlerde oldukça karamsar bir tablo çizmekte ve 6.500 dolara indikten sonra 7.000 dolar bandında hafif çaplı bir stabilizasyon elde etti. Bitcoin’in fiyatı tam olarak tahmin edilemese de, kısa vadeli teknik analizler kesinlikle yatırımcılara HODL etmek veya elindekini satmak gibi önemli sinyaller verebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yıldızlar topluluğu Juventus’un token’ı satışa çıktı

Sonrakini Oku

“Bitcoin İnsanları Özgür Kılıyor!”

Bir Cevap Yazın