2014’te $10.000 Bilen Milyarder, Yeni Bitcoin Tahmininde İddialı!

2014 yılında yapılan açık arttırma ile 29.656 Bitcoin‘i (BTC) satın alan milyarder yatırımcı Tim Draper, iddialı BTC tahmininin arkasında olduğunu bir kere daha belirtti.

Tim Draper 250.000 Dolarlık Tahmininden Vazgeçmedi

Draper, BTC henüz 1.000 dolar seviyelerinde gezinirken yaptığı 10.000 dolarlık tahmin ile de benzer tepkiler almıştı. Draper’in eleştirilen şimdiki tahmini ise 2022 yılı sonuna kadar BTC’nin 250.000 doları bulacak olması.

Tim Draper bu konuda çok fazla eleştiri alsa da, tahmininin arkasında olduğunu belirtmekten sakınmıyor. CNBC’nin son yayınına katılan Draper, Bitcoin’in 250.000 doları geçeceğini bir kere daha ifade etti. Fiyatın yükselmeye tam olarak bu noktadan başlayacağını açıklayan Draper, bunun devamında 250.000 doların görüleceğini sebebi ile açıkladı:

“Bitcoin’i transfer etmek zor ve adaptasyon bu yüzden sıkıntı yaşıyor. Ancak BTC yeterince ölçeklenebilir olduğunda, bu kredi kartlarının bile yerini alabilir.”

Tüketicilerin BTC’yi öğrendiklerinde kredi kartları yerine şeffaf, sorunsuz ve açık alternatif olan BTC’yi tercih edeceklerini vurgulayan Draper, dev tüketim toplumunun fiyata yeni rekorlar getirebileceğini ima etti. Böylesine büyük bir ana akım kabul içinse son günlerde önemli adımlar atılıyor. Dünyaca ünlü TV şovu The Simpsons,  kripto paralar ve blockchain temalı bir bölüme imza atarak bu konuda önemli bir gelişme katetti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da Tim Draper’in açıklamasını yaptığı tweet’i paylaşarak, ünlü milyarderin “bu işi anladığını” teyit etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin, Yeni Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı!

Sonrakini Oku

İngiltere MB Yöneticisi: Dijital Paralar Oldukça Önemli!

Bir Cevap Yazın