191 Milyon XRP Transfer Edildi: Korkulan Oluyor Mu?

XRP ağındaki yüklü işlemleri takip eden XRPL Monitor ve alanında en iyilerden birisi olan yüklü işlem takip platformu Whale Alert, son 24 saatlik süre içerisinde Ripple’ın 191 milyondan fazla XRP transfer ettiğini tespit etti ve bu durum XRP yatırımcılarını endişelendirmekte.

Gönderilen XRP’lerin en az yarısının OTC yani tezgah üstü alım satım platformuna gönderim yapmak için oluşturulan dağıtım cüzdanına transfer edildiği görülüyor. XRPL Monitor, Ripple’ın kendi cüzdanları arasında buna ek olarak 191,1 milyonluk ek bir transfer daha yaptığını ifade etti.

Ripple’ın Bu Transferi Tepki Çekti

Yapılan bu transferin toplam değeri ise 46 milyon doların üzerinde. Ripple’ın bunları gerçekleştirmesi toplam 4 işlem gerektirdi ve birbiri ardına yapılan işlemlerin ikisinde 74 milyonar XRP, birinde 25,4 milyon XRP ve sonuncusunda 16,5 milyon XRP gönderildi.

Ripple bu tip işlemleri ara ara yapmasıyla tanınsa da söz konusu XRP fonlarının direkt olarak OTC dağıtım cüzdanına gönderilmesi kesinlikle şüphe uyandırıyor. OTC, kurumsal yatırımcıların veya balinaların hiçbir iz bırakmadan kripto para alımı veya satışı yapabilmesini sağlayan geleneksel borsalardan bu yönüyle ayrılan bir yapı olarak biliniyor.

Bu da 191 milyon XRP’nin en az yarısının satış baskısı için kullanılabileceğini gösteriyor. XRP gerçekten de bundan saatler önce %4 yükseliş elde etmiş bir durumdayken an itibariyle bu yükselişi %0,65’e geriledi ve milyonlarca dolarlık XRP satış için kullanılmış gibi gözüküyor.

XRP yatırımcılarının bu sebeple paniğe kapılıp daha çok satış yapmaları ise XRP fiyatını yeniden 0,23 dolar altına çekebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Yine Hareketlendi: Yükseliş Kalıcı Mı?

Sonrakini Oku

Bu Durum ETH Fiyatını Yerle Bir Edebilir Ama Ethereum Yatırımcıları Korkmuyor

Bir Cevap Yazın