18 Milyonuncu Bitcoin’in Kazılması Toplam Kaç Gün Sürdü?

Kripto para topluluğu geçtiğimiz günlerde lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 18 milyonuncu adetinin kazılmasını kutladı.

Bitcoin İçin 18 Milyon Verileri

Glass Node tarafından yayınlanan verilere göre 18 milyon Bitcoin’in kazılması için geçen toplam süre 3935 gün oldu.  Bunun yanı sıra başka verileri de sıralayan Glass Node, 18 milyon dolarlık hacmin oluşması 828 gün, 18 milyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşılması için 841 gün, 18 milyon işlem çıktısı oluşması için 1370 gün, 18 milyon ağ adresi oluşması için ise tamı tamına 1710 gün geçtiğini vurguladı.

Bitcoin 3935 günlük sürede neredeyse diğer bütün varlıkları da getiri açısından ciddi anlamda geride bıraktı. Bitcoin ile karşılaştırılan altın verilerine bakıldığında, BTC’ye bundan 9 yıl önce 100 dolar yatıran bir kişinin 16 milyon dolar, altına ise bundan 20 sene önce 100 dolar yatıran kişinin sadece 500 dolar elde edebileceği görülmekte. Bitcoin diğer varlıklara göre volatil bir duruma sahip olsa da, kesinlikle bu volatilite geniş pencereden bakıldığında BTC için olumlu bir özellik olarak yorumlanabilir.

Volatilite’yi en çok eleştiren taraflar regülatörler olsa da, stablecoin’lerin artması ile birlikte kripto para sektöründe bu cephede de yumuşamalar görüleceği tahmin ediliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: Binance Türk Lirası Desteğini ‘Açıkladı!’

Sonrakini Oku

Bakkt ve Bitcoin’in Çöküşü Arasında İlginç İlişki!

Bir Cevap Yazın