150 Milyar Dolarlık Fonun Yöneticisi, Bitcoin (BTC) Tahminini Açıkladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldukça çalkantılı ancak olumlu bir dönemden geçiyor. 2020 yılına durgun bir giriş yapan Bitcoin, son hafta ise 8.000 dolardan 8.700 dolara kadar yükselmeyi başardı.

ABD Dolarının zayıflamasının da Bitcoin’in yükselişinde etkisinin olduğu, önde gelen CEO’lardan birisi tarafından da tasdik edildi. DoubleLine Capital CEO’su Jeffrey Gundlach, yakın zamanda yaptığı bir açıklamasında 2020 yılı için olan tahminlerini duyurdu.

ABD finans sektöründe önemli bir yere sahip olan CEO, 150 milyar dolarlık yatırım fonunun da en üst yatırım yetkilisi konumunda. Tahminlerinin çoğunu yakın gelecekte zayıflayacak olan ABD Dolarına endekslediğini belirten CEO, Federal Rezerv’in para basmaya devam etmesinin bu düşüşü tetikleyeceğini vurguladı. Buna ek olarak yabancıların artık USD’den kaçmaya başladığını açıklayan CEO, yakında bunun alt edileceğini öngörüyor.

Bitcoin 15.000 Dolara Kadar Çıkabilir

Daha önce 1929 ve 1960’lı yıllarda görülen dolar zayıflamasının, 2020’li yıllarda yeniden görüleceğini ifade eden CEO, Bitcoin’in bu konuda şanslı olabileceğini vurguladı. Gundlach’a göre Bitcoin 2020 yılında ciddi bir yükseliş elde edip 15.000 dolar seviyesine kadar çıkabilir. Bitcoin 2019 yılına 3.000 dolardan giriş yapsa da, yıl ortasında 14.000 dolara kadar yükselmişti.

2020 yılının ilk haftalarında yaşanan yükselişin ise birden çok sebebi var. Bitcoin’in bu olumlu gidişatı sürdürmesi, kesinlikle ünlü CEO’nun tahmininin bile üzerine çıkılmasını sağlayabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Nicolas Maduro Petro Konusunda Israrcı!

Sonrakini Oku

Ünlü Şarkıcı Kendi Şehrini Kurdu ve Kripto Parasını Tanıttı!

Bir Cevap Yazın