1,5 Milyon Yeni POS Cihazı Bitcoin Destekleyecek!

Brezilya içerisindeki en büyük ödeme istemcisi olan Cielo, yeni yaptığı bir duyuru ile POS cihazlarında Bitcoin (BTC) ile diğer kripto para birimlerini destekleyeceğini açıkladı.

QR Kodu İle Kripto Para Ödemesi

Cointelegraph kaynağının 30 Ağustos tarihinde aktardığı habere göre kullanıcılar bundan sonra Cielo PoS cihazları üzerinden sadece QR kodu okutarak kripto para ödemesi yapabilecek. PoS cihazları ilgili ödemeler için farklı QR kodları üretecek ve kullanıcılar akıllı telefonlarından bu kodu okutarak ödemeyi kolaylıkla gerçekleştirebilecek. Kullanıcıların QR kodunu okuyabilen uygulama olarak ise Uzzo veya Criptohub içerisinden hesap açması gerekiyor. Cielo, iki firma ile de bu işlemi gerçekleştirebilmek için ortaklık imzaladığını açıkladı.

Cielo Başkanı Paulo Caffarelli konu hakkında yaptığı açıklamada Bradesco da dahil ortak olan bankaların yeni kripto para ödeme opsiyonunu desteklediğini ifade etti. Cielo tarafından yapılan açıklamaya göre firma Ekim ayında PoS cihazı gerektirmeyen kripto para ödemelerine de geçiş yapabilir. Cielo yeni modelde PoS cihazı yerine direkt olarak kendi mobil uygulamasını kullanarak QR kodu üretmeyi ve bunu okutturmayı planlıyor.

Açıklanan verilere göre Cielo’nun Brezilya içerisinde 1,5 milyon PoS cihazı var ve bunlar ülke içerisinde 5.500 belediyenin alanına yayılmış durumda. Kripto para birimleri sadece ödeme konusunda değil aynı zamanda eğitim konusunda da dünyanın dört bir yanına yayıldı. Coinbase tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre önde gelen üniversitelerin yarısından çoğu kripto para veya blockchain ile ilgili bir ders vermeye başladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yarılanması Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Sonrakini Oku

Bitcoin 10.000 Doları Geçti, Piyasa Hakimiyeti 2 Yılın Rekorunu Kırdı!

Bir Cevap Yazın