13.000 Bitcoin Gönderildi! Balinalar Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) iki haftalık hareketlilik ve 10.000 dolardan 8.000 dolara inişi sonrası, son birkaç gündür volatilite azalması yaşadığını göstermekteydi ki, balinalar yeniden harekete geçti.

Bilinmeyen bir Bitcoin balinası, bir cüzdandan diğerine tamı tamına 13.180 adet Bitcoin yani işlemin yapıldığı birim fiyata göre 107 milyon dolarlık transfer gerçekleştirdi.  Bunun yanı sıra yaklaşık 5 adet 1.000 ile 650 BTC arasında değişen işlem de bunu takip etti ve borsalara önemli BTC aktarımı yapıldı.

Bitcoin İçin 8.300 Dolar Kritik Öneme Sahip

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yüzde 0,05’lik bir artışa ve 8.219 dolarlık birim fiyata sahip. Geçtiğimiz günlerde hafif bir ivme yakalayan BTC, 7.900 dolardan 8.300 dolara kadar çıksa da burada tutunmayı başaramamıştı.

Ünlü analist Josh Rager de yeni yayınladığı gönderisinde 8.300 doların üstüne çıkılana kadar iyimser bir kısa vadeli hareket görülmeyeceğini ifade etti.  Yapılan şüpheli balina işleminden sonra piyasanın ve BTC’nin ne yöne doğru hareket edeceği ise merak konusu oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıcak Gelişme: Binance’nin Büyük Ortaklığına Yalanlama!

Sonrakini Oku

Büyük İddia: Ethereum Bir Dolandırıcılık Projesi Mi?

Bir Cevap Yazın