120.000’den Fazla BTC Tutan Adres, Yeniden Devrede: Glassnode, Güncel Verilere İşaret Etti!

Güncel fiyatlar ile ortalama 5,5 milyar dolar değerinde 120.000’den fazla BTC tutan adres, 3.241 BTC daha satın aldı. Blockchain analitik firması Glassnode, Nisan ayında yoğun bir BTC alımının gerçekleşmekte olduğunu ve kripto para borsalarındaki BTC çıkışlarının önemli ölçüde arttığını belirtti.

Glassnode, Güncel Verilere İşaret Etti

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayı başlarından bu yana son haftalardaki yükseliş ivmesine karşın düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Lider kripto para birimindeki son değer kayıpları ile birlikte de güncel fiyatlar ile ortalama 5,5 milyar dolar değerinde 120.000’den fazla BTC tutan adres, 3.241 adet BTC daha satın aldı. Blockchain analitik firması Glassnode, güncel verilere işaret etti ve Nisan ayında yoğun bir BTC alımının gerçekleşmekte olduğunu ifade etti. Ayrıca borsalardaki BTC giriş ve çıkışlara da dikkat çeken Glassnode, borsa çıkışlarının ayda yaklaşık 96.000 BTC’ye ulaştığını belirtti.

Bitcoin’deki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Son haftalarda bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde de değer kayıplarına hız kazandırarak 43.500 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki bu değer kaybı ile birlikte yeniden düşüş yönlü bir ivme kazandı. Altcoin’lerin çoğu, yönünü yeniden aşağı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş hareketlerinin ardından 3.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre yeniden 2 trilyon doların altına geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: FOMC Tutanakları Açıkladı! Altcoinler Hareketlendi!

Sonrakini Oku

Rock’n’Verse Ekibine Ünlü Yağıyor: Pamela Spence ve NFT’ler

Bir Cevap Yazın