100 Milyon XRP Korkulan İsme Gönderildi!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda olan XRP, son birkaç aydır Ripple tarafından yapılan sert satışlar yüzünden ciddi bir düşüş yaşadı ve yönetim hala satışların biteceğine dair herhangi bir açıklamada bulunmadı. XRP topluluğu yaşanan bu düşüş ve satışların devam etmesinden dolayı defalarca Ripple’a şikayette bulunsa ve Change.org üzerinden imza kampanyası bile düzenlese, değişen pek bir şey olmadı gibi gözüküyor.

McCaleb Toplu Satış Yapacak Mı?

Tam da satışlar azalmaya yüz tutmuşken Ripple, Jed McCaleb‘in cüzdanına 100 milyon adet, yaklaşık 26 milyon değerinde XRP gönderdi. Şirket Ripple kurucu ortaklarından Jed McCaleb ile 2014 yılında bir anlaşma imzalamış ve kurucunun inanılmaz boyutlara varan XRP satışını azaltmayı başarmıştı.  2018 yılında ise XRP’nin fiyatı sadece 24 saat içerisinde yüzde 14 gibi sert bir düşüş yaşamış ve bunun McCaleb’in satışlarından olduğu ortaya çıkmıştı.

McCaleb ise yaptığı açıklamada Ripple ile yaptıkları anlaşmadaki miktardan daha fazla satış yapmadığını ve her şeyin kuralına göre olduğunu ifade etmişti. McCaleb’in günlük 500.000 XRP satma izni olduğu bilinse de, her gün böyle bir satış yapıp yapmadığı bilinmiyor. Ancak tekrardan bakiyesi azalan cüzdana 100 milyon XRP gönderilmesi ünlü ismin toplu bir satış yapabileceği anlamına gelmekte ve XRP topluluğu adeta korkuyu ensesinde hissetmeye başladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Donald Trump, Justin Sun’ın Teklifine Cevap Verecek Mi?

Sonrakini Oku

Türk Kripto Para Borsası Hacklendi!

Bir Cevap Yazın