10 Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi: Bitcoin Daha Çekici Hale Gelecek

Dünyanın en büyük fonlarından olan ve yönetimi altında 10 milyar dolardan fazla sermaye bulunan deVere Group CEO’su, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında oldukça önemli ve umut vaat eden bir açıklamada bulundu. CEO ve kurucusu Nigel Green, Bitcoin’in Koronavirüs sonrası ekonomik sorunlar yüzünden önümüzdeki aylarda çok daha çekici bir hal alacağını düşündüğünü ifade etti.

İtibari Paralara Olan İlgi Azalırken, BTC’ye Olan İlgi Artacak

Bitcoin’in özellikle ekonomide yaşanan değişimlerden güç alacağını ve ciddi bir şekilde yükseleceğini ifade eden Green, aslında daha önce de Bitcoin hakkında oldukça olumlu cümlelere imza atmıştı. Green, Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanmasının bir yükseliş getirmesinin beklenmesine rağmen, aslında virüs sonrası ekonomik krizin daha büyük bir fiyat artışı getireceğinin altını çizdi.

Gerçekten de bugün yaşanan Bitcoin Cash Halving‘i BCH için neredeyse fiyata hiçbir şekilde etki etmedi. Bitcoin’in de Halving sonrası benzer bir durumda kalması fiyatı tam tersi aşağıya bile çekebilir. Ancak Green’in de değindiği gibi yaşanan ekonomik kriz ve sınırsız para basılması, sınırlı arza sahip olan BTC’nin yükselişine katkı sağlayabilir.

Sıfır faiz oranı dönemine geçiş yaptığımızı belirten Green, bunun itibari para tutma teşviğini azalttığını belirtti. Daha fazla enflasyon ile insanların artık itibari paraya ilgi duymayacağını açıklayan CEO, doğal olarak alternatif olan Bitcoin ve kripto paralara talebin artacağını vurguladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Visa’dan Bitcoin Ödüllü Banka Kartına Destek!

Sonrakini Oku

İlk Defa Bir Bitcoin Kamu Fonu Büyük Bir Borsada Listelendi!

Bir Cevap Yazın