10 Milyar Dolarlık Dev Fon, Bitcoin Vadeli Piyasasına Giriyor

ABD’nin en büyük serbest yatırım fonlarından birisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘ndan aldığı izin ile beraber Bitcoin (BTC) vadeli işlem piyasalarına yatırım yapmaya başlayabilir.

Bitcoin Vadeli İşlemler Piyasasına Yeni Transfer

30 Mart tarihli bir bildiride, ABD’nin finansal regülatörü SEC’in Renaissance Technologies‘e bağlı Medallion Funds firmasına artık Bitcoin vadeli işlem piyasasına girmesine izin verdiği belirtiliyor. Renaissance aldığı bu izin sayesinde CME Group aracılığıyla Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunmaya başlayabilir.

Yapılan açıklamada Medallion Funds‘a Bitcoin vadeli işlem piyasasına girme izni verildiği ve şu an için işlemlerin CME aracılığıyla yaptığı vurgulandı. Renaissance’a bağlı 10 milyar dolarlık serbest fon yaşanan inanılmaz Koronavirüs kaynaklı düşüşe rağmen yılın başından bu yana %24’lük değer artışı yakalayarak yeniden gündeme yansımıştı.

Aslında sadece Renaissance’in gelirinin değil, aynı zamanda Bitcoin vadelilerine ve fonlarına olan yatırımın da önemli bir ölçüde arttığı biliniyor. CME’nin aktardığı en güncel veri, BTC vadelilerine olan talebin arttığını ve toplam sözleşme sayısının geçtiğimiz ay içerisinde ortalama %161’lik yükseliş elde ettiğini ortaya koymuştu.

Başka bir dev firma olan Grayscale de CME gibi artan bir ilgi rapor etmişti. Grayscale, ilk çeyrekte 550 milyon dolarlık gelir artışı elde ettiğini belirtti. Bu da kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve bunun yanı sıra Ethereum’a olan ilgilerinin rekor kırdığını gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance ağında devrimsel güncelleme

Sonrakini Oku

Devlet Teşvikleri Bitcoin Almak İçin Kullanılıyor

Bir Cevap Yazın