10 Milyar Dolarlık BTC, 8 Borsanın Cüzdanında Duruyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) toplam arzının yaklaşık olarak yüzde 7’si, sekiz önde gelen kripto para borsasının cüzdanlarında saklanmakta.

Borsalar HODL Ediyor

Token Analyst tarafından yayınlanan gönderide, fiyat yükselişlerinde ve düşüşlerinde borsaların cüzdanlarındaki BTC miktarının devamlı artmakta olduğu da vurgulandı.  Verilere bakıldığında söz konusu sekiz kripto para borsasının Binance, Bitmex, Bitfinex, Bittrex, Bitstamp, Kraken, Poloniex ve Huobi olduğu görülmekte. Elinde en fazla Bitcoin bulunduran kripto para borsası ise Huobi Group olarak gözüküyor. Huobi’den sonra ikinci sırada ise Binance ve BitMEX yer almakta ve ikincilik ara ara ikisi arasında değişiyor.

Listede Coinbase’in yer almıyor olması ise sosyal medyada çeşitli eleştirilere neden oldu. Coinbase bundan 1 hafta önce de komisyon ücretlerini arttırıp dünyanın en pahalı borsası olduğu için eleştirilmişti.

Kripto para sektörüne özel kelimelerden birisi olan HODL, aslında ”hold” ifadesinin bir değişimi ve kısaca elindeki varlıkları korumak ve satmamak anlamına geliyor. Söz konusu ifade bundan yaklaşık 6 yıl önce Reddit üzerindeki BitcoinTalk bölümünde ortaya çıkmıştı ve BTC’nin o tarihlerdeki değeri 1.000 dolardı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitwise Pes Etmemeye Kararlı: Bir ETF Başvurusu Daha Yapacak

Sonrakini Oku

Avrupa Birliği Kripto Paralar İçin Yeni Tasarı Hazırlayabilir!

Bir Cevap Yazın