1 Milyar XRP’nin Daha Kilidi Açıldı, Ripple ve Borsalar İçin Bu Ne Anlama Geliyor?

1 Mayıs’ta yani bugün Blockchain devi Ripple 1 milyar XRP’nin daha kilidini açtı. Bilindiği gibi Ripple şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan dava ile uğraşıyor. Ancak bu davaya konu olan XRP token’ları ile ilgili normal işleyişi sürdürüyor.

1 Milyar XRP’nin Kilidi Açıldı

1 milyar XRP’nin kilidin açılması 500 milyonluk iki işlem şeklinde yapıldı. Bu noktada Ripple’ın bu işlemi her ayın ilk gününde yaptığını ve anormal bir durum olmadığını belirtmek gerekiyor. Ayrıca güncel fiyatlarla değerlendirildiğinde piyasaya sürüle XRP yaklaşık olarak 1,6 milyar dolara denk geliyor.

Ripple bunu yaparken kripto para borsalarındaki token likiditesini desteklemeyi, piyasaya sürülen XRP’lerin bir kısmını ortaklara ve müşterilere göndermeyi ve şirketin  mevcut operasyonel giderlerini karşılamayı hedefliyor.

300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Bu noktada piyasaya sürülen kripto paraların %80-%90 gibi bir çoğunluğunun aynı gün kilitlendiğini belirtmek gerekiyor. Geçmişte toplulukta oluşan korkulardan farklı olarak bu durum XRP fiyatını etkilemiyor.

Borsalar ve Ripple

Whale Alert Blockchain takipçisi tarafından paylaşılan son tweet’lere göre, son 24 saatte 69,7 milyon XRP, Ripple ve birkaç büyük kripto borsası tarafından transfer edildi. Bu transferlerde yer alan platformların ise Bittrex, Huobi, Upbit, Bitstamp ve BtcTurk’ün yer aldığı ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre Ripple, bu işlemlerde 7.6 milyon XRP’yi Huobi borsasına ve 10 milyon XRP’yi Bitstamp’a gönderdi.

Bunlara ek olarak dün Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında yeni bir duruşma gerçekleşti. Bu duruşmadan herhangi bir olumlu karar çıkmadı ve mahkeme SEC’in denizaşırı şirketlerden bilgi talebi ile ilgili daha sonra karar vereceğini belirtti.

Ayrıca dava sonrasında Ripple’ın halka açılmayı planladığı ve Ripple kurucusu Chris Larsen’ın da bu yönde düşünceleri olduğu iddia ediliyor. Bu iddiaların ise XRP fiyatındaki son yükselişi tetiklemiş olabileceği düşünülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Popüler İsimler Destekliyor, Dogecoin Yükseliyor: DOGE Fiyat Hareketleri

Sonrakini Oku

Ödeme Devi PayPal, Stablecoin Çıkarmak İçin Ava Labs Ekibiyle Görüşüyor

Bir Cevap Yazın