1.9 Milyar Dolarlık Zararın Ardından Ethereum’da Rüzgar Tersine Dönüyor

Altcoin’lerin kralı olarak bilinen Ethereum‘un altcoin’leri sonsuza kadar yönlendirmesi bekleniyor. Bununla birlikte, en büyük altcoin’in ayı piyasasının kurbanı olmasından bu yana son birkaç haftadır durum bu şekilde değil. Ethereum, şu anda Mayıs ayında düştüğü seviyelerden toparlanmak için mücadele veriyor.

Ethereum Destek Bulamıyor

ETH, yazım sırasında 2021’in Temmuz rallisi sırasında çok önemli bir rol oynayan ve psikolojik bir seviye olan 2 bin doların altında bin 982 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, şu an için gerçek kritik destek seviyesi 2 bin 321 dolar. Bu seviyenin yukarı yönlü kırılması durumunda Ethereum‘da büyük bir sıçrama görülebilir ve fiyat 3 bin dolara doğru toparlanarak hareket edebilir.

Nisan ayının sonuna doğru ETH’nin düşüş sinyalleri vermeye başlamasıyla Ethereum yatırımcıları varlıklarını satmaya başladı ve bir ay içinde satılan toplam ETH miktarı 1 milyonu geçti. Yazım sırasında güncel fiyatlarla 1.9 milyar dolar değerinde olan bu ETH’ler 2022’de kayda geçen en büyük satış oldu.

Çok aşırı olmasa da bir grup uzun vadeli Ethereum yatırımcısı da bir yıldan uzun bir süre cüzdanlarındaki varlıklarını hareketsiz bir şekilde tuttuktan sonra ETH’lerini sattı.

Kurumsalların ETH’ye Olan Yaklaşımı Değişiyor Olabilir

Bununla birlikte bu düşüş aylar sonra ilk kez Ethereum’un kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmesini sağladığı için büyük bir değişikliğe neden oldu. Kurumsal fonların ETH’ye giriş yapmasından çok çıkış yapmasıyla bu grubun bu yılın başından bu yana varlığa karşı bilinmeyen bir etkisi söz konusuydu ve her hafta milyonlarca dolarlık fon çıkışı görülüyordu.

Öte yandan kurumsallar bu hafta ETH’den yalnızca 300 bin dolarlık fon çıkışı yaptı. Bu, geçmişte tanık olunan büyük çıkışların ardından gelen oldukça olumlu bir adımdı ve bu adımla birlikte Ethereum’un yıllık bazdaki net akışı eksi 239 milyon dolar seviyesinde kaldı.

Öte yandan ayıların ağırlığı her ne kadar Bitcoin tarafında olsa da haftalık bazda 153.5 milyon dolarlık çıkış kaydedilen BTC’de 307 milyon dolarlık pozitif YTD net akışı söz konusu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İkinci El Salvador’dan Önemli Kripto Para Adımı!

Sonrakini Oku

Kim Ne Kadar Alacak? Terra UST ve LUNA Airdrop Detayları Netleşti!

Bir Cevap Yazın